Maszyny
Separatory powietrzne balistyczne
Przenośniki łańcuchowe typ wzmocniony
Przenośniki łańcuchowe typ lekki
Wykonywane w lżejszej wersji konstrukcyjnej, tego typu maszyny pozwalają na bardzo stabilny transport lekkich frakcji, takich jak tworzywa sztuczne czy paliwa alternatywne RDF.
W stosunku do przenośników z rolkami, zapewniają zdecydowanie większą bezobsługowość i niezawodność pracy.
Przenośniki łańcuchowe typu Banan
W warunkach dużej wydajności lub ograniczonej przestrzeni, bardzo dobrym rozwiązaniem mogą być przenośnik łańcuchowe dwustronnego podnoszenia. Rewersyjna praca taśmy i łańcucha, zapewniają dużą wydajność ich pracy.
Przenośniki ślizgowe
Służą do transportu materiałów o większym ciężarze nasypowym oraz zmieszanych odpadów komunalnych. Oprócz wykorzystywania ich jako przenośniki sortownicze, stosowane są jako podające, bunkrowe i kanałowe.
Przenośniki przyspieszające
Przenośniki rolkowe nieckowe
Przenośniki mobilne
Wszędzie tam, gdzie przenośnik nie będzie wykorzystywana stacjonarnie, zastosowanie mają maszyny mobilne, które pozwalają na uzyskanie tych samych wydajności. Przykładem takiego praktycznego zastosowania, jest przenośnik do załadunku 3-komorowej prasy pionowej.
Przenośniki z taśmą PCV
Separatory balistyczne
(padlowe - mechaniczne)
Umożliwiają rozdział odpadów lekkich wielkoformatowych (2D): folia i papier-tektura, od cięższych, twardych, toczących się (3D): butelki PET lub inne opakowania. Dzięki odpowiedniej konstrukcji, zapewniają wydajną pracę instalacji.
Sita sortujące-bębnowe
Sita sortujące są podstawowymi maszynami każdej linii technologicznej służącej do mechanicznej segregacji odpadów. Stosowane są w celu wstępnego rozdziału odpadów na minimum dwie frakcje. Ich zadaniem jest również rozluźnienie odpadów przed podaniem na linię. Dobór wielkości korpusu sita, jak również wielkości i kształtu oczek, uzależniony jest od materiału wsadowego.
Zwijarka membran
W systemach kompostowania wykorzystywane są mobilne maszyny, których zadaniem jest rozkładanie i zwijanie membran, na usypanych pryzmach. Przykrycie pryzmy specjalną membraną, zapewnia prawidłowy proces biostabilizacji.