Maszyny

Separatory powietrzne balistyczne

Głównym celem ich stosowania jest oddzielenie surowców wtórnych lekkich od masywnych elementów cięższych. Osiąga się to dzięki wykorzystaniu strumienia powietrza o regulowanym natężeniu przepływu. Komora rozprężna zabudowana nad przenośnikiem frakcji lekkiej, normalizuje parametry wylotowego materiału. Istotna funkcja komory rozprężnej, wpływa więc na większą efektywność pracy separatora.

Przenośniki łańcuchowe typ wzmocniony

Ich ciężka konstrukcja, z taśmą o szerokości do 2 m, pozwala na transport materiałów, o dużym ciężarze nasypowym, np. przy podawaniu materiału do rozdrabniaczy lub pras belujących. Możliwość kształtowania przegięć części wznoszącej, pozwala na transportowanie materiału na znaczne wysokości, oszczędzając tym samym powierzchnię użytkową.

Przenośniki łańcuchowe typ lekki

Wykonywane w lżejszej wersji konstrukcyjnej, tego typu maszyny pozwalają na bardzo stabilny transport lekkich frakcji, takich jak tworzywa sztuczne czy paliwa alternatywne RDF.
W stosunku do przenośników z rolkami, zapewniają zdecydowanie większą bezobsługowość i niezawodność pracy.

Przenośniki łańcuchowe typu Banan

W warunkach dużej wydajności lub ograniczonej przestrzeni, bardzo dobrym rozwiązaniem mogą być przenośnik łańcuchowe dwustronnego podnoszenia. Rewersyjna praca taśmy i łańcucha, zapewniają dużą wydajność ich pracy.

Przenośniki ślizgowe

Służą do transportu materiałów o większym ciężarze nasypowym oraz zmieszanych odpadów komunalnych. Oprócz wykorzystywania ich jako przenośniki sortownicze, stosowane są jako podające, bunkrowe i kanałowe.

Przenośniki przyspieszające

Przenośniki ze stołem ślizgowym znajdują zastosowanie jako przenośniki przyśpieszające i służą rozłożenia materiału na taśmie. Kompleksowo zabudowywane są z separatorami optycznymi lub z innymi separatorami. Wykonywane z taśmą o szerokości do 3 m.

Przenośniki rolkowe nieckowe

Służą do transportu materiałów nadawy oraz odpadów lżejszych, o średnim ciężarze nasypowym. Stosowane są jako podstawowe przenośniki do materiałów nieposegregowanych, jak również wykorzystywane są też w instalacjach do kompostowania.

Przenośniki mobilne

Wszędzie tam, gdzie przenośnik nie będzie wykorzystywana stacjonarnie, zastosowanie mają maszyny mobilne, które pozwalają na uzyskanie tych samych wydajności. Przykładem takiego praktycznego zastosowania, jest przenośnik do załadunku 3-komorowej prasy pionowej.

Przenośniki z taśmą PCV

Przenośniki ze stołem ślizgowym i taśmą pcv, wykorzystywane są w zakładach zajmujących się produkcją opakowań kartonowych. Ich lekka konstrukcja jest wystarczająca do transportu odpadów kartonowych.

Separatory balistyczne
(padlowe - mechaniczne)

Umożliwiają rozdział odpadów lekkich wielkoformatowych (2D): folia i papier-tektura, od cięższych, twardych, toczących się (3D): butelki PET lub inne opakowania. Dzięki odpowiedniej konstrukcji, zapewniają wydajną pracę instalacji.

Sita sortujące-bębnowe

Sita sortujące są podstawowymi maszynami każdej linii technologicznej służącej do mechanicznej segregacji odpadów. Stosowane są w celu wstępnego rozdziału odpadów na minimum dwie frakcje. Ich zadaniem jest również rozluźnienie odpadów przed podaniem na linię. Dobór wielkości korpusu sita, jak również wielkości i kształtu oczek, uzależniony jest od materiału wsadowego.

Zwijarka membran

W systemach kompostowania wykorzystywane są mobilne maszyny, których zadaniem jest rozkładanie i zwijanie membran, na usypanych pryzmach. Przykrycie pryzmy specjalną membraną, zapewnia prawidłowy proces biostabilizacji.